Bratislava 22. novembra (TASR) – Reforma ESO nepriniesla ani efektívnu, ani spoľahlivú, ani otvorenú verejnú správu. Myslí si to predseda KDH Ján Figeľ. “Stála veľa peňazí, oslabila profesionalitu na úradoch a priniesla výhodný biznis niektorým IT firmám za stovky miliónov eur,” uviedol.
Výsledky veľkých informatizačných a elektronizačných projektov vo verejnej správe sú neviditeľné aj podľa Rady Klubu predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy (KPMaRS), v ktorej sú združení primátori, starostovia a samosprávni poslanci za KDH. Rada hovorila o budúcnosti Slovenska na sobotňajšom (21.11.) zasadnutí v Ružomberku. TASR o zasadnutí informovala hovorkyňa KDH Nataša Žembová.
Rada v uznesení o IT projektoch kritizuje fungovanie týchto projektov. “Buď sú iba v skúšobnej prevádzke, ako je tomu pri evidencii obyvateľov, alebo fungujú s veľkými problémami. Takýmto príkladom je elektronická matrika,” poukazuje rada. Viac na teraz.sk
Rada Klubu predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy (KPMaRS) kritizovala vládu
-

The future of Universities in Europe
-

Európa ako priestor vyššieho vzdelávania a Slovensko
-
Európa ako spoločenstvo kultúr
-
Debating the Beautiful Idea
-
Speaking note
-
The next steps for Vocational training
-
Reforming higher education
-
Creating the Europe of Knowledge
-
The future of the Lisbon Strategy committing Europe for Growth
-
Priority Európskej komisie v rokoch 2004 – 2009
-
Vystúpenie J. Figeľa v Európskom parlamente (hearing)
-
Figeľ pre Washington Post






